W przypadku najprostszych systemów, do napędzania silnika wystarczy wykorzystać falownik i dodatkowo zabezpieczyć go bezpiecznikami od strony sieci. Jednak to wyposażenie może okazać się niewystarczające w bardziej rozwiniętych i wymagających aplikacjach. W takich przypadkach konieczne jest zainstalowanie dodatkowego wyposażenia. Wyposażenie to, w zależności od rodzaju , może służyć do zmniejszania zakłóceń generowanych przez falownik (filtry, dławiki) lub zwiększać szybkość wyhamowywania napędu (jednostka hamująca, rezystor hamujący). Na rysunku poniżej pokazano falownik wyposażony w opcjonalne akcesoria, a w tabeli obok wymienione jest to dodatkowe wyposażenie z oznaczeniem właściwym dla rynku europejskiego i japońskiego oraz amerykańskiego.


NOTATKA: Poszczególne komponenty dla różnych falowników, różnią się wymiarami w zależności od oznaczeń przyrostka -X. Literatura Hitachi pomoże ci wybrać odpowiedni komponent do określonego falownika.

Każdy z wymienionych komponentów powinien posiadać dołączoną instrukcję. Prosimy przy podłączaniu o korzystanie z tych instrukcji. Niniejszy rozdział daje jedynie ogólny przegląd wszystkich akcesoriów stosowanych w połączeniu z falownikiem.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | falowniki Hitachi | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info